Tablet jest urządzeniem elektronicznym, które jak wiemy często się nudzą, psują bądź po prostu chcemy mieć coś nowszego lub lepszego. Co w takich chwilach zrobić ze starym urządzeniem? Nic prostszego i szybszego niż sprzedaż nie przychodzi mi do głowy. Jak sprzedać tablet? Bardzo łatwo (przynajmniej teoretycznie…).

Najpierw sprawdzamy wartość rynkową tabletu. Najłatwiej to zrobić korzystając z serwisów aukcyjnych / ofertowych, takich jak Allegro czy Tablica i najzwyczajniej wpisać w wyszukiwarce nazwę i model swojego sprzętu. Wyświetli nam się pewnie wielopozycyjna lista z ofertami innych użytkowników. Myślisz pewnie, że musisz wystawić najniższą cenę, żeby się przebić i sprzedać przedmiot. Nic bardziej mylnego. Cena odgrywa ważną rolę, jednak można z wyższą ceną od konkurencji także osiągnąć sukces, czyli w tym wypadku sprzedaż.

Gdy chcę sprzedać tablet

Gdy już oszacujemy wartość naszego tabletu, pora wziąć się za wystawienie aukcji. Tutaj ponownie polecam serwis Allegro.pl (bądź też Tablica.pl). Wystawiamy tam swoją aukcję, najlepiej z opcją szybkiego kupna. W opisie musimy umieścić przede wszystkim zalety naszego produktu. Najpierw wspominamy o tym, jak ten sprzęt dobrze funkcjonuje, jak bardzo potrafi poprawić humor i wiele innych atrybutów. Na końcu w łagodny sposób musimy również oznajmić o rzekomych wadach. Tutaj nie można pisać drastycznie, że coś nie działa. Potrzeba zrozumienia, trochę owinięcia w bawełnę. Pamiętaj tylko, aby pisać prawdę!!! Po prostu zalety bardzo eksponuj, a ewentualne wady rzetelnie opisuj, ale nie rób z nich myśli przewodniej swojej oferty, bo nigdy tabletu nie sprzedaż.

Warto też dodać zdjęcia sprzedawanego przedmiotu. Te akurat trzeba wykonać z głową (nigdy pod światło i z flash’em), bo wtedy każda rysa będzie doskonale widoczna. Podajemy swoje dane kontaktowe i wystawiamy aukcję.

Polecam również tutaj za drobną opłatą wystawić w kategorii „polecone”, gdyż tam więcej osób zagląda. Jak napiszemy wszystko tak jak trzeba, że klient bez wahania zdecyduje się na kontakt z nami, a później zakup towaru, to wystarczy kilka dni i mamy już pieniążki na swoim koncie i możemy udać się do sklepu po nowy tablet. Przy sprzedaży tabletu nie ma nic trudnego. Grunt to dobry opis, ładne, profesjonalne zdjęcia, no i cena adekwatna do reszty – i sprzedaż zostaje bardzo szybko sfinalizowana.

Powodzenie w sprzedaży tabletu! (jeśli oczywiście chcesz sprzedać swój tablet ;-) )