Skype jest jednym z popularniejszych komunikatorów internetowych, umożliwiający rozmowy video oraz wymianę informacji tekstowych. Dzięki niemu stworzymy również połączenie konferencyjne, w celu rozmowy z kilkoma osobami jednocześnie. Coraz większa ilość bezpłatnych hotspotów, również za granicą, ułatwia komunikację osób wyposażonych w urządzenia mobilne za pośrednictwem internetu bez ponoszenia dodatkowych opłat. Skype okaże się z pewnością bardzo przydatną aplikacją na tablecie – jak go więc zainstalować?

Instalacja Skype na tablecie

Instalacja Skype jest banalnie prosta – wystarczy ściągnąć aplikację poprzez sklep internetowy odpowiednio do posiadanego systemu, to znaczy sklep Google Play dla urządzeń z Androidem, Apple Store dla iPadów lub Windows Store dla urządzeń z systemem Windows. Podczas instalacji będziemy musieli podać nazwę użytkownika i hasło już posiadanego konta, wykorzystywanego na komputerze, lub założyć zupełnie nowe, oraz określić sposób łączenia się z internetem, tylko przez Wi-Fi lub Wi-Fi i sieć komórkową. Użytkownicy poczty Hotmail lub komunikatora Messenger mogą zalogować się także za pośrednictwem posiadanych identyfikatorów i tym samym uzyskać dostęp do zapisanych kontaktów.

Skype na tablecie z AndroidemZgadzając się na synchronizację konta Skype na tablecie, korzystając jednocześnie z tego samego konta na komputerze, wszelkie zmiany dotyczące dodawania kontaktów i ustawień będą identyczne na obydwu urządzeniach. Możliwe jest również zapisanie kontaktów ze Skype w ogólnej książce adresowej. Komunikator oferuje także możliwość dzwonienia na numery stacjonarne i komórkowe. Ze względu na dość atrakcyjne stawki stanowi to wielce przydatne rozwiązanie dla użytkowników chcących w ten sposób łączyć się z numerami zagranicznymi. Skype na tablecie może uruchamiać się automatycznie z systemem lub dopiero po wybraniu go z listy aplikacji. Ustawienie połączenia tylko przez Wi-Fi skutkuje nie nawiązywaniem połączenia z internetem przez komunikator podczas korzystania z transmisji danych za pośrednictwem sieci komórkowej.

Tablety wyposażone w kamerkę internetową o rozdzielczości większej niż VGA zapewnią dobrą jakość video rozmów. Jedna z ostatnich aktualizacji dla Skype na tablety wprowadziła znaną z komputerów możliwość przesyłania plików za pośrednictwem komunikatora, dodając tym samym kolejną przydatną funkcjonalność aplikacji. Dzięki możliwościom oferowanym przez Skype, tablety bez funkcji telefonu komórkowego z powodzeniem sprawdzają się w roli komunikatora, umożliwiając połączenia głosowe i wysyłanie wiadomości.

Stały rozwój Skype pod kątem różnorodnych systemów operacyjnych i jak najlepszej z nimi współpracy oraz stałe dopasowywanie do coraz to większych ekranów sprawia, że jest to wysoce użyteczna i wygodna w użyciu oraz coraz lepiej wyglądająca graficznie aplikacja, ułatwiająca komunikację pomiędzy użytkownikami nie tylko tabletów, ale również pozostałych urządzeń mobilnych. Wykorzystywana do towarzyskich kontaktów, jak również w pracy czy nauce; coraz częściej można natknąć się na ofertę kursów lub lekcji językowych prowadzonych za pośrednictwem Skype.

Skype jest jedną z tych aplikacji, które po prostu musisz zainstalować na Twoim tablecie.