Gry na tablety

Czyli tak zwane gry mobilne rozpoczęły chyba swój drugi rozkwit. Do całkiem nie tak dawna jako gry java oraz teraz  na system Android. Ponowny rozkwit gier mobilnych można zauważyć głównie za sprawą tabletów i smartfonów, których możliwości prawie z dnia na dzień zaskakują. Poza tym gry mobilne różnią się nieco od tych na konsole i komputery PC, może nie ze względu na możliwości techniczne, ale na specyfikę doznań. Gry, nawet te same przerobione specjalnie pod platformy przenośne, pozwalają w swój wyjątkowy sposób dostarczyć nowych doznań. Trudno byłoby obiektywnie przedstawić kilka gier tak zwanych „najlepszych”, bo takich po prostu nie ma. Dlatego zdecydowałem się zaproponować kilka pozycji, które wybrałem i uznałem za wyjątkowe w pewnym sensie, dlatego warte uwagi.

The Tiny Bang Story

Wybrałem tą grę nie bez powodu, ponieważ urzekła mnie już na PC. Gry mobilne mają swoją specyfikę doznań, dzięki czemu są właśnie takie wyjątkowe. Gra Tiny Bang Story jest typową przygodówką, typu point and click. Więc może nie fabuła w tej grze jest najważniejsza, bo tak naprawdę nie odbiega od schematu. Temat utarty jak chrzan, tak samo jak typ gry, a jednak…

Gra the tiny bang

Już na samym początku gra dosłownie urzeka swoim klimatem. Przepiękna, bajkowa grafika, ze szczegółowo dopracowanym światem powoduje, że nie można oderwać wzroku do tego; wspaniała klimatyczna oprawa dźwiękowa. Osobiście nie przepadam za grami typu point and click i może dlatego ją wybrałem, bo jest naprawdę wyjątkowa i gwarantuje dobrych parę godzin wspaniałej rozrywki.

Angry Birds Space

Zapewne grzechem by było, gdybym nie wspomniał o tej grze. Seria z cyklu Angry Birds już chyba pobiła wszystkie rekordy popularności. Jest chyba flagową rozrywką na urządzenia mobilne. Chyba coś na zasadzie Tetrisa 15 lat temu, czy Snake, w którego wszyscy się zagrywali na pierwszych modelach Nokii.

Gra na tablet - angry birds

Długo się zastanawiałem, co tak na prawdę jest w tej dość zwykłej gierce. Doszedłem do wniosku, że wszystkiego po trochu: kolorowa, ciesząca oko grafika oraz sympatyczna oprawa muzyczna, poczucie humoru autorów gry sprawia, że postacie są przesympatyczne. Gra jest prosta jak drut i nie wymaga wysiłku intelektualnego. Właśnie dlatego pewnie jest tak popularną rozrywką, która pozwala się na trochę oderwać i zrelaksować.

Bard’s Tale

 bards - gra

Gra znana z konsol i komputerów PC, która doczekała się tabletów. Wybrałem ją, ponieważ chyba jest pierwszą grą RPG z prawdziwego zdarzenia na urządzenia przenośne, która w 100% odzwierciedla swój gatunek i obowiązkowo gwarantuje kilkadziesiąt godzin dobrej zabawy. Tego typu gry nazywam kultowymi i obowiązkowymi w swoim rodzaju.

Broken Sword

Gierka tabletowa Broken Sword

Kolejna kultowa gra przygodowa reprezentująca swój gatunek, która także doczekała się Androida. Gra nie jest nowa, ale wybrałem ją, aby pokazać, jak wygląda dobrze zrobiona przygodówka. Jest to historia morderstwa w paryskiej kawiarni. Gra ma wszystko, co powinna mieć dobra przygodówka. Wciągająca fabuła, ciekawe dialogi oraz klimat, który to właśnie chyba jest najważniejszy w tego typu grach. Dlatego polecam.

Need For Speed Most Wanted

Nie powinno także zabraknąć czegoś z wyścigów. Zastanawiałem się, co z tego typu gier byłoby dobre na Androidzie, i znowu wybrałem kultową grę. NFS znają wszyscy, bo jest to najbardziej kultowa gra wyścigowa, akcji. Ona także doczekała się swojego miejsca na urządzenia mobilne.

Gra na tablety - Need For Speed

Konwersja na Androida jest zrobiona bardzo przyzwoicie. W grze nie zabrakło dynamiki, która chyba najbardziej napędza NFS. Właśnie ze względu na dobrze zrobioną oprawę graficzną i dźwiękową oraz odwzorowaniu pierwowzoru przeniesioną na tablety i smartfony, dlatego wybieram tę grę, jako propozycję ze swojego gatunku.