Przeglądarki na tabletach. Wydawać by się mogło, że z powodu Androida tablety będą miały mniejszy wybór przeglądarek w porównaniu do PC, lub osoby przyzwyczajone do znanych przeglądarek internetowych na komputery PC będą musiały wybierać wśród nieznanych mu dotąd aplikacji. Nic bardziej błędnego, bo prawie wszystkie wielkie firmy znane z PC-etowych przeglądarek, dało swoje wsparcie także na Androida i tablety.

Trudno powiedzieć, która przeglądarka internetowa jest najlepsza, ponieważ jest to pojęcie bardzo względne i zależy od wielu rzeczy, chociażby tak zwanego przywiązania, bądź preferencji indywidualnych użytkowników, takich jak wygląd czy rozmieszczenie interfejsu. Każda przeglądarka ma swoje unikalne rozwiązania zarówno w działaniu jak i w interfejsie. Ogólnie rzecz biorąc, te same cechy przeglądarek z PC w mniejszym lub większym stopniu zostały przeniesione na Androida. Dlatego zamiast gloryfikować konkretną przeglądarkę lub niepotrzebnie pokazując swoje preferencje, po prostu krótko opiszmy cechy kilku najpopularniejszych, z ich zmianami w porównaniu do PC-towych wersji.

dolphin

Dolphin. Jest to wyjątkowa przeglądarka, która spokojnie konkuruje z najlepszymi. Bardzo znana jest technologia Dolphin Sonar, mająca za zadanie przełożenie głosu na tekst. Dolphin sterowana gestami jest bardzo chwalona na tabletach, głównie ze względu na dużą ilość dodatków pozwalających dopasować sobie przeglądarkę do własnych potrzeb. Z pewnością jej użyteczność na tabletach jest bardzo duża, chwalona jest także szybkość, niezawodność i intuicyjność. Dolphin dostępny jest na tablety w dwóch wersjach: HD i mini (okrojona).

Google ChromeChrome. Twórca chyba najbardziej lubianej przeglądarki internetowej na Pc, Google, trochę wydłużył swój czas oczekiwania na wersję mobilną i dopiero niedawno wyszedł z fazy beta. Chrome, podobnie jak na wersji Pc, przede wszystkim postawił na szybkość, synchronizację i intuicyjność interfejsu. To wszystko mamy w wersji na tablety. Chrome posiada własny system synchronizacji i potrafi pracować w trybie incognito. Z pewnością również na tabletach będzie w czołówce najpopularniejszych przeglądarek internetowych.

OperaOpera. Podobnie jak Dolphin, Opera udostępnia na tablety dwie wersje: MINI i MOBILE. Opera na komputerach Pc ma swoją rzeszę wiernych fanów i podobnie będzie na tabletach. Z pewnością zaletami Opery jest jej szybkość, ze względu na swoją technologię kompresji pakietów danych. Obecnie szykuje się nowa wersja, Opera Ice, która posiada dodatkowe rozwiązania, jak układ kafelkowy dla iPadów i ulepszone sterowanie gestami. Warto dodać, że będzie ona wyposażona w silnik WebKit, znany na przykład z Chrome.

Przeglądarka FirefoxFirefox. Podobnie jak Chrome, ta przeglądarka posiada własny system synchronizacji. Duża ilość dodatków, takie ułatwienia, jak inteligentne paski adresu. Dzięki synchronizacji, takie elementy, jak paski zakładek czy hasła zatrzymujemy po korzystaniu z Pctowej wersji. Firefox z pewnością wyróżnia się swoim przepięknym układem graficznym i mnogością motywów, co zdecydowanie jest jednym z największych atutów tej przeglądarki internetowej.