Ekrany tabletów są dość odporne na codzienne korzystanie, jak wszystko jednak z czasem się zużywają i pojawiają się na nich drobne rysy. W dużo lepszej sytuacji są posiadacze wyświetlaczy pokrytych szkłem Gorilla Glass, którzy nie muszą się martwić o zarysowanie ekranu, nawet nosząc swoje urządzenie w torbie bez etui. Pozostałym pozostaje założyć folię ochronną, która skutecznie zabezpieczy ekran przed uszkodzeniami.

Wykorzystanie foli ochronnej w tablecie przedłuży mu czas świetności, co na pewno będzie sporym atutem podczas odsprzedaży. Ważne jest, aby dobrze dopasować folię do posiadanego urządzenia, najlepiej jeżeli uda nam się znaleźć dedykowaną do konkretnego modelu. Taka folia będzie idealnie pasować rozmiarem, dodatkowo będzie miała powycinane otwory we właściwych miejscach na kamerę i głośnik.

Oferta foli ochronnych dostępnych na rynku jest dość szeroka i zróżnicowana. Z pewnością nie warto kupować najtańszych produktów. Dobrym wyborem są folie bezklejowe, o odpowiedniej sztywności i grubości, to od tych parametrów zależy w dużym stopniu jej skuteczność. Nie ma obawy o zmniejszenie komfortu używania tabletu wyposażonego w taką folię, nie zauważymy żadnej różnicy (jeśli folia będzie dobrej jakości). Są również dostępne folie wykonane kosmiczną technologią zapewniające niezniszczalność ekranu w ekstremalnych sytuacjach, nie ma jednak co przesadzać. Tablet nie jest przecież urządzeniem, którego używanie wiązało by się z potrzebą aż takiego zabezpieczenia.

folia ochronna do tableta

Założenie matowej foli spowoduje, iż ekran naszego tabletu przestanie świecić jak lustro, dzięki czemu będzie z niego przyjemniej korzystać. Mając zabezpieczony wyświetlacz można pomyśleć o pokrowcu, który ułatwi nam przenoszenie, dodatkowo zabezpieczając obudowę przed porysowaniem. Dla wybranych modeli jest dostępna także folia chroniąca obudowę, nie jest to jednak rozwiązanie powszechnie stosowane i w większości wypadków pozostaje zakupić etui. W bogatej ofercie znajdziemy zwykłe etui służące jedynie do przechowywania urządzenia, pokrowce rozkładane umożliwiające wygodne ustawienie tabletu podczas oglądania video. Jak również futerały wyposażone w fizyczną klawiaturę ułatwiającą pisanie. Jest to wyjątkowo przydatna grupa akcesoriów, nie tylko chroniąca nasz tablet, ale również zwiększająca jego funkcjonalność.

Folia ochronna oraz pokrowiec pozwolą uchronić tablet przed śladami używania, dzięki czemu przez długi czas będzie wyglądał jak nowy. Szczególnie ochrona ekranu jest ważna, ponieważ ewentualne rysy na nim są powodem wielu irytacji właścicieli. Droższe urządzenia wykonane są z coraz to lepszych materiałów i posiadają coraz lepiej zabezpieczone ekrany. Ogumowana lub aluminiowa obudowa jest dużo odporniejsza na uszkodzenia od plastiku, również coraz częściej spotykane wyświetlacze z powłoką Gorilla Glass są wyjątkowo wytrzymałe. Nie powoduje to jednak zmniejszenia zainteresowania użytkowników foliami i pokrowcami, mimo wszystko dominuje przeświadczenie, iż warto zabezpieczyć tablet przed ewentualnymi zarysowaniami.