Tablety stały się już tak popularne, że możemy je kupić praktycznie wszędzie. Sieci ze sprzętem RTV to norma, ale ostatnio pojawiło się nawet kilka modeli w dyskontach spożywczych. Również internet pełny jest ofert sklepów, jak również prywatnych aukcji. Gdzie najlepiej kupić i na co zwrócić uwagę wybierając wymarzone urządzenie?

Sklep RTV

Zakup w sklepie RTV umożliwia dokładne obejrzenie i sprawdzenie chociażby jakości wyświetlacza, będącego jednym z ważniejszych elementów tabletu. Duże sieci oferują często urządzenia w promocyjnych cenach lub dokładają do zakupu przydatne akcesoria. W razie usterki w okresie gwarancyjnym wystarczy oddać sprzęt do sklepu, który prześle go do serwisu celem naprawy. Pamiętać jednak należy, że wtedy czas naprawy wydłuża się. Dzieje się tak z tej przyczyny, że sklep najczęściej kilka dni trzyma towar, zanim wyśle go do producenta.

Większość sklepów posiada również swoją wersję internetową, dzięki czemu mamy dużo większy wybór nie ograniczający się jedynie do zawartości półek sklepowych. Interesujący nas model może zostać wysłany na adres domowy lub możemy odebrać go w sklepie.

Tu ważna uwaga dotycząca możliwości zwrotu towaru zakupionego w internecie: wybierając dostawę do domu mamy możliwość zwrócenia sprzętu w terminie 10 dni. Jeżeli jednak zdecydujemy się na odbiór tabletu w sklepie, pomimo iż został on zamówiony przez internet, taką możliwość tracimy (choć w sumie jest to sprawa dyskusyjna od strony przepisów prawa). Może się to okazać istotne w przypadku tańszych modeli, w których specyfikacja techniczna nie zawsze dokładnie oddaje to, czego doświadczamy podczas użytkowania. Decydując się na zakup w sieci wybierzmy znany, sprawdzony sklep; warto również zapoznać się z opiniami i komentarzami klientów o danym przedsiębiorcy.

Internet = wybór

Zaletą sklepów internetowych jest naprawdę olbrzymi wybór towaru oraz z reguły niższa cena, jeżeli propozycja jest jednak nazbyt korzystna, dobrze zastanówmy się nad zakupem. Może to być sygnał świadczący o nieuczciwej ofercie lub wadach tabletu, należy zawsze dokładnie przeczytać opis produktu nie sugerując się jedynie atrakcyjną ceną. Kupując za pośrednictwem sklepu internetowego warto wybrać taki, który posiada swój oddział czy chociażby punkt blisko naszego miejsca zamieszkania. W przypadku napraw gwarancyjnych nie będziemy musieli ponosić kosztów wysyłki, no chyba że zakupiony tablet objęty jest gwarancją producenta door-to-door. Wybranie jednocześnie z tabletem niezbędnych dla siebie akcesoriów w postaci np. pokrowca czy uchwytu, pozwoli najczęściej uzyskać dodatkowy rabat oraz zaoszczędzić na kosztach wysyłki.

Oceń wiarygodność sklepu internetowego z tabletami

Teraz pozostaje już tylko wybrać odpowiedni model, odpowiadający nam parametrami i porównać ceny. Całe mnóstwo serwisów internetowych oraz for dyskusyjnych dotyczące tabletów pozwolą zapoznać się z opiniami i uwagami użytkowników wybranego przez nas urządzenia, pomagając w ostatecznej decyzji.

Reasumując: kupujmy TYLKO u sprawdzonych sprzedawców, szczególnie za pośrednictwem internetu, korzystając z szeroko dostępnych opinii o sklepach. Pamiętajmy o warunkach koniecznych do zachowania możliwości odesłania nie spełniającego naszych oczekiwań tabletu. Jeżeli jest taka możliwość, wybierzmy urządzenie objęte gwarancją door-to-door. Zapewnimy sobie dzięki temu dużo zabawy i przyjemności podczas używania, bez zbędnych rozczarowań.