Robiąc zakupy kierujemy się czasami ceną produktu, a czasami przyzwyczajeniem lub opinią (np. znajomych) o danym sklepie. Markety stacjonarne przyciągają nas jakością obsługi, atrakcyjnymi promocjami i dogodną lokalizacją (choć z tą jakością obsługi to różnie bywa). Robiąc zakupy przez internet ważna jest cena oraz wiarygodność kontrahenta. Wybierając sklep warto zdecydować się na taki, który już funkcjonuje dłuższy czas i może pochwalić się dużą ilością zadowolonych klientów. Zwiększy to szanse, że i my do nich dołączymy.

Tablet w rękachObowiązujące regulacje prawne sprawiają, że zakupy w sieci stają się coraz wygodniejsze i bezpieczniejsze. Brak możliwości obejrzenia tabletu w realu, rekompensuje nam możliwość jego zwrotu do 10 dni (niebawem będzie to ustawowe 14 dni, choć wielu sprzedawców wydłuża ten okres do 30 lub nawet więcej dni), gdyby z jakiegoś powodu nie odpowiadał naszym wyobrażeniom. Ponosimy wówczas jedynie koszty odesłania urządzenia do sklepu, należy jednak pamiętać, że nie skorzystamy z tej możliwości decydując się na osobisty odbiór tabletu zamówionego przez internet.

Zaletą sklepów internetowych jest duży wybór oferowanych przez nie urządzeń, najczęściej również niższa cena. Duże sklepy internetowe – podobnie jak te stacjonarne – przeprowadzają często akcje promocyjne, obniżając okresowo ceny lub oferując tablety w atrakcyjnych zestawach. Kupując w internecie warto od razu skompletować potrzebne akcesoria, dzięki czemu nie zapłacimy kilkakrotnie za przesyłkę. Na komfort zakupu wpływa wymownie bieżąca informacja o etapie realizacji zamówienia poprzez e-mail oraz stronę WWW.

Wybierając sklep stacjonarny, najlepiej udać się do dużych sieci, gwarantujących bogaty wybór oraz atrakcyjne ceny. Część marketów jak Media Markt, Euro AGD, NeoNet, Saturn czy Media Expert umieszczają również swoją ofertę w internecie, gdzie możemy dokładnie zapoznać się z parametrami urządzenia i opiniami klientów przed zakupem. Istnieje również możliwość zamówienia tabletu z przesyłką do domu lub odebrania go w najbliższym markecie. Mając możliwość oglądnięcia kupowanego urządzenia możemy również dopasować do niego niezbędne akcesoria, jak etui, nie kierując się jedynie wymiarami. Sklep stacjonarny to również łatwość złożenia ewentualnej reklamacji, nie musimy bowiem nigdzie odsyłać tabletu, narażając się na dodatkowe koszty – wystarczy go dostarczyć sprzedawcy. Pracownicy sklepów, szczególnie Media Markt, są często dobrze przeszkoleni z oferowanych produktów, co pozwala na uzyskanie wielu wartościowych rad podczas wyboru konkretnego modelu urządzenia. Istotną zaletą marketów stacjonarnych jest również oferta ratalna, dzięki której możemy nabyć tablet, którego cena zostanie rozłożona na dogodne raty.  Gdy sklep ma promocję, korzystając z ratalnego zakupu nie poniesiemy żadnych dodatkowych kosztów, cena urządzenia zostanie rozbita na ilość rat.

Każda forma zakupów czy to w sieci, czy w stacjonarnym sklepie ma swoje zalety i wady. Wybór zależy od osobistych preferencji, doświadczeń i oczekiwań, co do sklepów i formy zakupów. Zawsze warto jednak decydować się na skorzystanie ze znanych i uznanych partnerów handlowych, zapewniających wysoki poziom nie tylko sprzedaży, ale przede wszystkim obsługi posprzedażowej.