Tablet dla każdego

Małe i poręczne

Tablety są wygodnymi i poręcznymi urządzeniami do przeglądania treści internetowych (to ich najczęstsze przeznaczenie). Nie posiadają fizycznej klawiatury, do sterowania używa się dotykowego ekranu, dzięki czemu jest ono bardzo precyzyjne. Oczywiście możemy w tym celu użyć również laptopa czy netbooka, tylko po pierwsze są one mniej poręczne, a po drugie krócej działają na baterii. Atutem tabletów jest także ich mały ciężar i niewielkie gabaryty ułatwiające przenoszenie i przewożenie.

Świetne matryce w tabletach

Coraz lepsze matryce montowane w tabletach oraz duże rozdzielczości ekranów sprawiają, że uzyskiwany obraz jest doskonałej jakości i o szerokich kątach patrzenia. Dzięki czemu przeglądanie stron www, oglądanie video czy czytanie e-booków nie męczy wzroku, zapewniając długie godziny rozrywki chociażby w czasie podróży.

Tablety wyposaża się w przeróżne dodatkowe funkcje. Otóż możemy za ich pomocą wykonywać połączenia telefoniczne, wykorzystać je jako nawigacje samochodowe, czy też po podłączeniu do telewizora posłużą jako odtwarzacz plików multimedialnych.

Akcesoria do tabletów

Dzięki dostępności wielu akcesoriów, wykorzystanie tabletów staje się coraz wygodniejsze i łatwiejsze, a to za sprawą uchwytów samochodowych, umożliwiających nawigację i odtwarzanie video, czy też etui z klawiaturą fizyczną dla twórców dużej ilości treści. Możliwość podłączenia klawiatury i zewnętrznej pamięci (na kartach microSD) wykorzystywane jest coraz częściej w biznesie.

Tablet pozwoli nam zabrać ze sobą całą masę książek elektronicznych oraz zapewni dostęp do internetowych wydań prasowych, uprzyjemniając czas relaksu z ulubioną lekturą. Dostęp do niezliczonej ilości aplikacji i gier zapewni mnóstwo zabawy w pochmurne popołudnia, jak również podczas weekendowych wypadów na działkę czy za miasto.

Możliwości tabletów z pewnością docenią również studenci i uczniowie, dzięki którym szybko znajdą interesujące ich informacje w internecie oraz utrzymają stały kontakt ze znajomymi, wykorzystując komunikatory i portale społecznościowe.

Tablety wykorzystać można również do sporządzania notatek oraz jako dyktafon.

Zainstalowany tuner DVB-T umożliwi nam oglądanie naziemnej telewizji cyfrowej, programy telewizyjne oferowane są również za pośrednictwem niektórych aplikacji, jak TVN Player czy Ipla. Sieci kablowe posiadające w swojej ofercie internet i telewizję, umożliwiają dostęp do swoich pakietów telewizyjnych za pośrednictwem mobilnego internetu. Co pozwala wykorzystać tablet jak przenośny telewizor z dekoderem cyfrowym, zapewniając sobie stałą możliwość oglądania ulubionych programów.

Tablet na AndroidzieDuży wybór urządzeń w niskich cenach spowodował powszechne wykorzystanie tabletów do przeglądania treści internetowych w domu, są one wygodniejsze i szybciej się uruchamiają w porównaniu do laptopów (zobacz, ile uruchamia się tablet Kiano Pro 10 Dual)O komforcie korzystania świadczy również mniejsze nagrzewanie się obudowy w trakcie pracy. Wykorzystując aplikacje i widgety możemy zebrać na pulpicie wszystkie interesujące nas wiadomości, podane w przejrzystej formie i stale aktualizowane dzięki połączeniu z siecią.

Pojawienie się systemu od Google (Android) spowodowało zwiększenie popularności tabletów, dzięki pojawieniu się urządzeń budżetowych w niskich cenach. Tym samym stale rośnie ilość aplikacji zwiększających ich funkcjonalność. Stanowią coś pomiędzy laptopami i smartfonami, zapewniając wysoki komfort korzystania z globalnej sieci i rozrywki. Można je oczywiście zastąpić, ale po co? Skoro doskonale wpasowały się w rynek i znajdują szeroką rzeszę nabywców, doceniających ich możliwości i mobilność.