Urządzenia elektroniczne są rzeczami, które rządzą i dzielą w dzisiejszych czasach. Wiele nowoczesnych urządzeń charakteryzuje się małymi rozmiarami i jednocześnie dużą funkcjonalnością. Oznacza to, że można korzystać z nich jak z komputerów w praktycznie każdym miejscu, w którym nie ma dostępu do komputera. Ludzie na całym świecie chętnie kupują tablety, smartfony i inne urządzenia mobilne, które w bardzo dużym stopniu ułatwiają ludzkie życie. Ich popularność jest taka duża, ponieważ urządzenia te oferują wiele funkcji, jak możliwość odtwarzania multimediów, obsługi gier, obsługi dokumentów w formatach charakterystycznych dla pakietów biurowych itp. Dzięki temu można pracować, uczyć się i bawić z tabletem. Ogromna funkcjonalność tych urządzeń sprawia, że praktycznie każdy znajdzie swoją ulubioną funkcję, z której będzie korzystać. To dlatego właśnie tablety są popularne wśród różnych grup wiekowych na całym świecie.

Międzynarodowa popularność tabletów i innych urządzeń wyposażonych w system operacyjnym Android sprawiła, że w tabletach zainstalowanych jest wiele wersji językowych tego systemu. Różne języki umożliwiają bezproblemową obsługę urządzenia przez mieszkańców różnych krajów. Producenci pomyśleli o międzynarodowych klientach i co rusz powstają nowe wersje językowe, dzięki którym nowi użytkownicy mieszkający w różnych krajach mogą korzystać z tabletów w sposób łatwy i szybki.

Oczywiście w tabletach na Androidzie dostępny jest również język polski. Polacy stanowią bowiem bardzo szeroką grupę użytkowników owych urządzeń. Twórcy tabletów i systemu Android pomyśleli o tym i dzięki temu każdy Polak, który chce cieszyć się własnym tabletem, nie musi znać języka angielskiego.

Nagraliśmy także film instruktażowy, jak zmienia się język w tablecie. Pokazaliśmy to na przykładzie tabletu Kiano Pro 10 Dual z systemem Android 4.0.

Czasami jednak zdarza się, że zakupiony tablet ma ustawiony inny język, niż polski. Warto więc znać chociaż podstawy języka angielskiego, aby móc zmienić język. Opcja zmiany języka dostępna jest w ustawieniach językowych („language settings” lub coś podobnego). Jeśli ktoś nie zna kompletnie języka, jaki został ustawiony na tablecie, to warto skorzystać z tłumacza Google albo z pomocy kogoś znajomego, kto zna dany język. Zmiana z języka polskiego na inny język jest o wiele prostsza. Wystarczy tylko znaleźć w ustawieniach opcję wyboru języka, a następnie wybrać pożądany język.

Jak widać, zmiana języka na polski jest bardzo prostą czynnością. Wystarczy tylko wiedzieć, gdzie szukać. W przypadku problemów zawsze można skorzystać z instrukcji obsługi w języku polskim dla danego modelu. Jeśli nie została ona dołączona do zestawu, to być może jest ona umieszczona gdzieś w internecie. Wystarczy tylko dobrze jej poszukać, a z tym nikt nie powinien mieć większych problemów.