Dostęp do oprogramowania na urządzenia z systemem Android zapewnia Sklep Google Play (poprzednia nazwa: Android Market), oferując setki tysięcy aplikacji i gier do ściągnięcia. Wystarczy konto Google (np. dla poczty Gmail). Bezpłatne aplikacje pobierzemy od razu, za płatne możemy płacić kartami obsługującymi płatności internetowe. Nie musi to być wcale karta kredytowa, bo część banków posiada karty płatnicze umożliwiające dokonywanie takich transakcji.

Dla każdego coś ciekawego, czyli ocean aplikacji na tablety i smartfony

Wśród aplikacji znajdziemy całe mnóstwo służących personalizacji tabletu. Niezliczona ilość tapet, animowanych i statycznych, widgety pozwalające umieścić na pulpicie niezbędne informacje i powiadomienia. Pośród których najpopularniejszymi są informacje pogodowe, aplikacje zapewniające łączność z portalami społecznościowymi, powiadomienia o nowych wiadomościach oraz wszelkiego rodzaju informacje polityczne i ekonomiczne.

Duży wybór znajdziemy wśród aplikacji zarządzających naszym kalendarzem, przypominając o ważnych rocznicach i spotkaniach. Możemy umieścić takie informacje na pulpicie tabletu, dzięki czemu korzystając z niego będą non stop widoczne; ponadto przypomni nam o nich sygnał alarmu. Powiadomienia mogą dotyczyć kolejnych, przyszłych wydarzeń lub mających termin w najbliższych dniach, zależnie od naszych preferencji.

Tysiące aplikacji w Google Play

Kontakt z rodziną i znajomymi zapewnią nam aplikacje ułatwiające korzystanie z portali społecznościowych (przy okazji: zobacz profil Tabletoid.pl na Facebooku), dzięki którym będziemy cały czas na bieżąco oraz z łatwością podzielimy się fotkami z wyjazdu lub imprezy. Nie zabrakło także komunikatorów internetowych, wśród których najpopularniejszy, to chyba Skype (zobacz jak zainstalować Skype na tablecie). Tablety wyposażone w kamerkę internetową i wbudowany mikrofon, umożliwiają prowadzenie videorozmów bez konieczności korzystania ze słuchawek.

Edukacja na tablecie? Oczywiście!

Bardzo przydatne okazują się również dostępne na tablety aplikacje o charakterze edukacyjnym, wszelkiego rodzaju tłumacze i translatory, zbiory przepisów prawnych czy też informacji z poszczególnych dziedzin życia. Popularny tłumacz Google (translator) przetłumaczy pojedyncze słowa, zdania, jak również ułatwi korespondencję w obcym języku, tłumacząc treść e-maili lub sms-ów. Pozwoli ponadto sprawdzić prawidłową wymowę poszczególnych słów; dodatkową zaletą jest możliwość jego stosowania bez połączenia z internetem, po wcześniejszym pobraniu interesujących nas pakietów językowych.

Pomocna w nauce języka angielskiego okaże się z pewnością aplikacja zawierająca zbiór zasad gramatycznych.

Dzięki aplikacji na tablety zawierającej zbiór przepisów ruchu drogowego oraz znaków, w każdej chwili możemy je sobie przypomnieć. Zostaną w niej ujęte również wszystkie nowelizacje, dzięki czemu mamy zawsze dostęp do aktualnych przepisów. Potrzebujemy przypomnieć sobie zasady pierwszej pomocy? – nic prostszego: jedno klikniecie na dotykowym ekranie tabletu otwiera właściwą aplikację.

Rozrywka na poziomie

Sklep Google Play to również niesamowite bogactwo gier, które uprzyjemnią nam czas spędzony w podróży pociągiem czy autobusem, jak również aplikacje umożliwiające zakup filmów i e-booków. Na tablety z modułem GPS (przykładowy tablet z GPS: http://tabletoid.pl/tablety/kiano/tablet-kiano-blade-core-2-gps-dvbt) możemy pobrać oprogramowanie nawigacyjne wraz z mapami, umożliwiające wykorzystanie urządzenia jako pełnowartościowej nawigacji samochodowej.

Tablety z systemem Android posiadają nieograniczone wręcz możliwości wykorzystania, poprzez instalację aplikacji o najróżniejszych zastosowaniach. Zapewniające nam bieżące informacje, rozrywkę, możliwość personalizowania swojego urządzenia oraz zarządzanie terminarzem. Pomocne okażą się również w korespondencji w obcym języku, jak też jego nauce.